Praha

DVont

TÝDEN.CZ

23. 10. 2018
Rubrika: O špatných věcech

Zpráva nejen o Mr. Johnu Smithovi.

Autor: David Vont

05.05.2014 22:35

Zpráva nejen o Mr. Johnu Smithovi.

Obec magorů dlužníků, ale i zklamaných věřitelů, ke kterým se mnohdy paradoxně nedostane díky neznalosti zákonů džungle žádná splátka od dlužníka, mě dotlačili přeci jen k napsání tohoto článku.

Abych řekl pravdu, moc se mi původně do toho nechtělo. Nesmyslnost a absurdita celého exekučního systému (exekuční řád) a jakým způsobem probíhá především výkon exekucí u nás v ČR, jsou v civilizovaných zemích takto absolutně nemyslitelné. (Nemluvím o tom, kde majetek je prokazatelně dlužníka a ten na základě pravomocného exekučního příkazu je povinen svůj závazek uhradit, avšak za dodržení všech ostatních zákonů, norem a civilizovaného způsobu provedení exekuce. V některých zemích např. nesmějí být při výkonu exekuce přímo přítomny například děti, což si myslím, že je velice rozumné !!)

Co je ale o dost paradoxnější, že ten přetlakovaný papiňák je vidět a i slyšet jak z okna vlády, tak i poslanecké sněmovny a každý dělá, že ho nevidí a čeká se už jen až exploduje!? Pak ten sajrajt co se rozletí dopadne i na ně, ale to už bude k sakru pozdě !!

V zahraničí, kde se teď momentálně nacházím, dostávám a to i vzhledem k vývoji na Ukrajině otázky, zda se nechystá i u nás převrat a návrat levicového či podobného zlořádu. To se snažím vyvrátit, ale jistej si nijak extra nejsem. O novodobé totalitě, která může přijít a dopadnout na většinu lidí v ČR během krátké doby si myslím své a dle svého selského rozumu se snažím informovat i své zahraniční bratry magory a ostatní přátele, co možná nejobjektivněji. Zjišťuji však mnohdy ve srovnání s demokraciemi západního střihu, že to není nic hezkého co z ČR vychází a šíří se ven. Ale co hůř, ono to tak skutečně vše jen nevypadá, ono to tak i je. Vždy, když si to uvědomím stále tu propast mezi vyspělými a svobodnými zeměmi a námi, tak mě popadne šílenej vztek, lítost a panika zároveň. 

Po tom, kdy jsem se dočetl o nedávné rvačce, kdy jeden rozlobenej „dlužník“ ( ale možná, že sám nedlužil a měl třeba u sebe jen dlužníka ubytovaného, třeba otce, který se dostal do problémů nebo kohokoliv jiného? ) zmlátil komando exekutorských vykonavatelů poslaných v neděli svým chlebodárcem exekutorským bossem, aby učinili spravedlnosti za dost.

Nemohu tak zůstat lhostejný když už začíná téct i krev a mám obavu, že tímto to vše zdaleka nekončí ?!

Proto jsem se rozhodl, že je čas se k tomu vyjádřit a jako příklad jsem si vybral dobře známého pana Johna Smitha, nalezence a pravděpodobného dlužníka pracujícího kdysi před pár lety, na záhadné pozici na Ministerstvu vnitra ČR??

Jeho příběh je jen špička ledovce příběhů podobných a zároveň kousek neustále zamlčované pravdy, která k nám připlouvá paradoxně až z dalekého Norska, doprovázena mezinárodní i tuzemskou mediální kulisou. Zde vyzdvihuji média a jsem šťastný že jsou a že tento pán a ani jeho příběh jen tak lehce nezapadne někde v zapomnění.

Čech se ztrátou paměti nalezený někde v závěji v zimním Oslu je snad zajímavé bulvární téma tak na pár dní, které už ale téměř vyšumělo v zapomnění jiných „čerstvějších zpráv“.

Tento životní příběh a to bez ohledu na to jak moc je pravdivý či není, nám z blízka může přinést názorně i stav a upřesněnou výpověď co se děje s dluhy, jejich reálnou možností je splatit a i se samotnými dlužníky a také s postavením věřitelů v tomto záhadném vymáhacím soukolí. Pan Smith to popsal a vyjádřil v těch pár rozhovorech, které s ním byly udělány, ale bohužel jen velmi stručně. " Kdybych mohl vydělávat a normálně splácet, tak bych to udělal velmi rád, ale takto to nefunguje, protože oni vlastně nutí dlužníky vyhnout se splácení, protože dlužníci nemají jak si peníze vydělat, když jim exekutor zabaví příjem ".Bohužel touto krátkou odpovědí a rozhovorem si nakonec sám proti sobě paradoxně poštval většinu čtenářů a diváků. Myslím si však, že realita a velký kus pravdy je kupodivu na jeho straně?!

Zde však novináři opět a tradičně hodně zklamali, když měli před sebou skvělý námět k super článku a nic nevyrobili? Ale na tom by se muselo pořádně zamakat a většině stačí apanáž za „sloupkovné“ vytvořené z tepla kanceláře, čerpajíc ze zdrojů  globálních tiskových agentur a usrkávajíc při tom kávu zakoupenou o pár podlaží níže v kavárně nadnárodního řetězce. (pokud jsem nějaký takový obsahově kvalitní článek přehlédl, tak se předem jeho autorovi omlouvám a rád si ho přečtu, když mi do příspěvku na něj vloží odkaz)

Jo jsem rozezlen! Ty monotónně, jednostranně a stupidně vedené rozhovory stály většinou za „píp“ a dokola se zabývaly jak pan Smith zaplatí, kdy zaplatí a proč nechce zaplatit a kolik dluží atd..

Zauvažoval a zeptal se ho někdo na celý jeho život. Podstata je ukrytá mnohdy v dávné minulosti. Udělal někdo alespoň základní rozbor, proč se stále více lidí nachází v podobných situacích a někteří ztrácí nejen paměť, ale úplně vše. Mnohdy i svou důstojnost, své rodiny, děti a přátele a v neposlední řadě, někdy i svůj život. Ten nárůst podobných případů je alarmující a týká se už velké části české populace.

Proč tendenčně a snad i záměrně zjednodušujeme skutečnosti, mám na mysli teď především novináře. Hloubka příběhu, proniknout do nejtemnějších zákoutí a hledat jasná a exaktní fakta a ty nám čtenářům co nejdříve přinést, tak to je to hlavní a důležité novinářské poslání. A je úplně jedno v jaké době se zrovna nacházíme. Toto je elementární podstata, která platila stejně před 150 lety a bude, pokud tato planeta bude ještě vůbec existovat, platit i za dalších 150 let.

Vždy když přijedu i do malé země, tak mě udiví jak mají tlusté noviny a kolik titulů a hromadu detailních článků k danému tématu a jejich pokračování. Je jasné, že za tím stojí opravdu tvrdá práce a v některých zemích i odvaha, nejen jednotlivců, ale celých týmů. U nás je to zřejmě asi  jen o tom svém písečku a podle toho to pak takto vypadá. Bohužel to tak je i v jiných profesích a následně i v mezilidských vztazích. I toto je ten obraz ČR, který právě není moc lichotivý, ale je bohužel faktický a nelze ho přehlédnout ani za hranicemi.

Nejsem novinář, ale v dalším z mých příštích článku Vám napíši o Smithovi a jemu podobných svou verzi a názor. Některé podobné případy a příběhy lidí, jsem měl možnost sledovat velmi z blízka. Jsou to většinou smutné příběhy a tragédie.

To co se děje s dluhy a exekučním vymáháním není slučitelné s demokratickou vyspělou zemí v 21. století, kterou snad ještě Česká republika stále jen přeci je? Nebo už přestává být?

Jde však hlavně o to jak to dopadne s právem a se spravedlností v praxi a jaký bude celkový výsledek toho všeho v brzké budoucnosti pro nás všechny?

Je vážným způsobem totiž ohrožována nejen důstojnost, ale také práva dlužníků. Ano i oni mají práva!! Jsou nesmyslně ohrožovány, vydírány a zastrašovány jejich rodiny, příbuzní a známí, kteří ve své zemi žijí a pracují a mnoho z nich pro tuto zemi vykonalo hodně dobrého a vychovalo a nebo vychovává zde své děti. Tyto pseudofašistické zákony, nebo i jen jejich nesprávný výklad ohrožují samotné základy demokracie. Jak napsal jeden z autorů tohoto blogu nedávno „ největším nepřítelem Čechů jsou Češi samotní „. To platí i v těchto případech. Malá skupinka lidí, si pod rouškou lobovaných a absurdních zákonů, které si ještě ohýbá ke svému prospěchu dle momentální potřeby přivlastnila takovou moc, která je nebezpečná už pro všechny lidi v této zemi.

Jen domněnka a šup už jsou u Vás v bytě pane poslanče. Nebo ne hned teď, ale až doposlancujete. Jelikož máte třeba syna, který nezaplatil za jízdenku v MHD a Vám to zamlčel a je to. A ani u Vás nemusí bydlet, stačí že ho sousedka viděla přijít k Vám v neděli na návštěvu a ani to není mnohdy zapotřebí. Stačí jen pouhá domněnka té party svalovců většinou na krátko ostříhaných v černých kabátech. To je podle Vás v pořádku?? Podle mě ani náhodou !!

Lidské obydlí je nedotknutelné a to je jedno ze základních lidských práv. U nás je však závažným způsobem porušováno při výkonu exekucí jednotlivými exekučními vykonavateli a někdy i ostatními pracovníky exekučních úřadů. Bohužel nejen při exekucích.

Exekutorská komora téměř veškeré stížnosti na průběh výkonu exekuce zamítá, státní zastupitelství většinou mlčí a nekonají a policie jim k tomu dává vlastně i docela pádný důvod, protože dle ní i přes dostatek důkazů ať přímých i nepřímých, se nic tak vážného nestalo, pokud vám některý z těchto chlapíků nepřiloží přímo zbraň k hlavě, takže se to odkládá jak na běžícím páse a tragédií denně přibývá.

Vyzývám proto tímto Parlament ČR, jednotlivé poslance a vládu ČR, aby se začali bezodkladně a intenzivně zabývat problémem nekontrolavaně a protizákonně vedených výkonů exekucí, kde mnohdy jednotlivé postupy exekutorských vykonavatelů a to doslova, jsou nápadně podobné především chováním a agresivitou, přívržencům hnědých košil  Ernsta Röhma a jeho polovojenských úderných oddílů, které řádily při nástupu fašismu k moci.

Že to bylo dávno a že šlo úplně o něco jiného?! Nemyslím si to a čím dříve to dojde i Vám vážení zvolení a odpovědní za tuto zemi, tím lépe. Učiňte vše co je ve Vašich možnostech a silách k omezení moci těchto vykonavatelských oddílů exekutorských úřadů a k nápravě stavu běžným ve vyspělých demokratických zemích. Tím neuděláte jen ohromnou službu své vlasti, ale zabráníte tím dalším nespravedlnostem a lidským tragédiím. Věřte, že velmi mnoho lidí v této zemi na to čeká, jelikož i když nic sami třeba nedluží, tak se jich to přímo a osobně dotýká. Tak nás prosím nezklamte.

To co se děje je už tak nebezpečné, že se to začíná vymykat kontrole. Nejde již jen o ojedinělé případy, ale o tisíce rodin, ke kterým je takto přistupováno !! Stává se z toho celonárodní problém, který může velmi reálně brzo přesahovat i naše hranice. A to je opět velký malér a ostuda, pokud se tak stane.

Doufám jen, že má prosba bude nejen vyslyšena, ale že Vy všichni kteří máte tu možnost, ale též povinnost s tím něco udělat, přijmete příslušná opatření, která tato bezpráví co nejrychleji zastaví.

Předem děkuji.

Magor D.VontNelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

David Vont

Užij dne.
Karikatura D.V..JPG
Oblíbenost autora: 7.44

O autorovi

Svobodomyslný "Revolucionář", asi trochu snílek, který stále věří ve skutečné naplnění významu slov jakými jsou láska, pravda, pomoc bližnímu, pokora a čest. Proto jsem se před pár lety rozhodl začít psát a nyní vstoupit i na tento blog a tak snad alespoň trochu přispět svými články k přiblížení se těmto hodnotám.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031